Atomos Shinobi GO -monitori
Atomos Shinobi GO -monitori nostaa valokuvaus- ja videokuvauksesi uudelle tasolle kompaktissa ja tyylikkäässä muodossa. Tämä 5-tuumainen HDR-monitori tarjoaa huikean 1500 nitin kirkkauden, mikä takaa erinomaisen näkyvyyden myös kirkkaassa päivänvalossa, ja tekee siitä ihanteellisen kumppanin luoville sisällöntuottajille. Shinobi GO:n uskomaton kirkkaus on yhdistetty erityiseen heijastusta vähentävään pinnoitteeseen ja sormenjälkiä hylkivään teknologiaan, mikä varmistaa selkeät ja terävät kuvat kaikissa olosuhteissa.
Kevyt ja kestävä muotoilu varmistaa, että Shinobi GO kulkee vaivattomasti mukanasi, vaikka lisäämmekin jatkuvasti uusia toiminnallisuuksia turvallisuuden ja käytettävyyden parantamiseksi. AtomHDR-tila tuo käyttöösi laajan 10 portaan dynaamisen alueen, mikä yksinkertaistaa monimutkaisten HDR- ja Log-käytäntöjen hallintaa ja mahdollistaa ammattimaisen jälkikäsittelyn jo kuvausvaiheessa.
Tämä monitori on rakennettu laadukkaasti, mutta se on myös suunnattoman monipuolinen erilaisiin tilanteisiin kumppaniksi tulevilla lisätarvikkeillaan ja ainutlaatuisella kaapelien lukitusjärjestelmällään, joka takaa vakaat kytkennät myös liikkeessä.
Tehoa ja luotettavuutta sen käyttöön tuo yhteensopivuus yleisten Sony NP-F -akkujen kanssa sekä mahdollisuus kytkeä se USB-C PD -liitännän kautta latausasemaan tai virtapankkiin, minkä ansiosta virta ei yksinkertaisesti voi loppua kesken tärkeiden hetkien. Usko voimaasi luoda ja kerro tarinasi niin maalla, merellä kuin ilmassa Aton Shinobi GO:n avulla, joka on luotu olemaan kamerasi paras ystävä.
| Kuvasuhde | 16:9 |
|---|---|
| Paneeli | IPS |
| Resoluutio | 1920 x 1080 |
| Kirkkaus | 1500cd/m² |
| Väritoisto | 100% Rec.709 |
| Liitännät | HDMI, USB Type-C, 3.5mm Headphone |
| Mitat | 151 x 91.5 x 20.8 mm |
| Paino | 210 g |
| Takuu | 12 kk |












