Sony SLT-A77 Mark II -järjestelmäkamera, runko
1 269,00 €
SKU
44ILCA77M2CEC
Sony SLT-A77 Mark II -järjestelmäkamera, runko
A77 Mark II -kamera on varustettu 24,3 megapikselin APS-C Exmor CMOS -kennolla sekä BIONZ X -prosessorilla, jotka yhdessä takaavat tarkat ja yksituiskohtaiset kuvat ja erittäin vähäisen kohinatason.
Kamerassa on 79 automaattitarkennuspistettä sekä 15 tähtäinpistettä, joiden avulla kuvista tulee tarkkoja koko kuva-alalta myös liikkuvia kohteita kuvattaessa.
12 kuvan sekuntinopeudella saat nopeista tilanteista onnistuneita kuvia.
Kolmeen suuntaan kääntyvän näytön sekä erittäin tarkan elektronisen etsimen ansiosta kuvaaminen on sujuvaa kaikissa tilanteissa.
Full HD -videokuvaus 60 kuvan sekuntinopeudella takaa tyylikkään ja sulavan lopputuloksen.
| Videokuva | 1440 x 1080: 30fps, 1920 x 1080: 30fps, 1920 x 1080: 60fps, 640 x 480: 30fps |
|---|---|
| Kennotyyppi | APS-C, CMOS |
| Megapikseliä | 24 |
| Prosessori | Bionz X |
| ISO-herkkyysalue | 50 - 25 600 |
| Tallennusmuoto | JPEG, RAW |
| Videoformaatti | AVCHD, MPEG-4 |
| Kuvasuhde | 16:9, 3:2 |
| Mikrofoni | Sisäänrakennettu stereomikrofoni |
| Etsin | Elektroninen |
| Etsimen peitto | 100% |
| Etsimen resoluutio | 2.36 MP |
| Näyttö | Kääntyvä, 3", 1 229 000 pistettä |
| Tarkennustapa | Itselaukaisu, Seuraava tarkennus, Kertatarkennus, Jatkuva tarkennus, Jatkuva kuvaus automaattitarkennuksella, Kasvojentunnistus |
| Kuvausohjelmat | Automaattinen, Suljinajan esivalinta, Aukon esivalinta, Manuaali |
| Valotuksen korjaus | +/-5 EV (1/3 EV) |
| Suljinaika max. | 30 s |
| Suljinaika min. | 1/8000 s |
| Itselaukaisin | 2 s, 12 s |
| Sarjakuvausnopeus | 12 kuvaa/s |
| Polttovälikerroin | 1.5x |
| Objektiivikiinnitys | Sony/Minolta A |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| WiFi | Kyllä |
| GPS | Ei |
| Liitännät | USB 2.0, HDMImini, 3.5mm Mic, Kaukolaukaisin |
| Akku | NP-FM500 |
| Myyntipaketin Sisältö | A77 Mark II -runko, virtajohto, NP-FM500H -akku, laturi, olkahihna, rungonsuojus, lisävarustesovittimen suojus, etsimen suojus, micro-USB-kaapeli |
| Mitat | 143 x 104 x 81 mm |
| Paino | 647 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |

