Sony SEL 35mm f/1.8 OSS -objektiivi, musta
439,00 €
Varastossa
SKU
44SEL3518AE
Sony SEL 35mm f/1.8 OSS (NEX) on kevyt ja kompakti objektiivi, jossa on erittäin hyvä f/1.8 valovoima.
Objektiivi soveltuu hyvin tilanne-, muoto- ja yökuvaukseen. Nopea ja lähes äänetön tarkennus toimii hyvin sekä valo- että videokuvauksessa ja pyöreän aukon ansiosta kuviin saa tyylikkäitä sumennoksia syväterävyyskuvia otettaessa.
Optisen SteadyShot -kuvanvakaajan ansiosta kuvaaminen onnistuu helposti käsivaraltakin kuvattaessa.
Extra-Low Dispersion -lasi ja kaksi asfäärisesti muotoiltua objektiivin osaa minimoivat vääristymät ja parantavat kuvanlaatua
| Objektiivityyppi | Normaali |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony E |
| Kinovastaavuus | 52.5 mm |
| Katselukulma | 44° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/1.8 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 30 cm |
| Suurennussuhde | 0.15x |
| Linssirakenne | 8/6 |
| Himmennin | 7 |
| Suotimen halkaisija | 49 mm |
| Tarkennusmoottori | Askelmoottori |
| Myyntipaketin Sisältö | Objektiivi, etu- ja takasuoja |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 63 x 45 mm |
| Paino | 155 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |







