Sony SAL Zeiss 24mm f/2 Distagon T* ZA SSM -objektiivi
1 249,00 €
SKU
44SAL24F20ZAE
| Objektiivityyppi | Laajakulma |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony/Minolta A |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 19 cm |
| Suurennussuhde | 0.29x |
| Linssirakenne | 9/7 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 72 mm |
| Tarkennusmoottori | Ultraäänimoottori |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 78 x 76 mm |
| Paino | 555 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |







