Sony SAL 50mm f/2.8 Macro -objektiivi
489,00 €
SKU
44SAL50M28
Sony SAL 50mm f/2.8 Macro on erittäin kompakti ja valovoimainen makro-objektiivi, jonka lähin tarkennusetäisyys on jopa 20cm.
Objektiivin kaksinkertainen kelluva mekanismi vähentää virheitä kaikilla tarkennusetäisyyksillä. Pyöreän aukon avulla saadaan tyylikkäitä syväterävyyskuvia.
| Objektiivityyppi | Makro |
|---|---|
| Objektiivikiinnitys | Sony/Minolta A |
| Katselukulma | 47° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/32 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 20 cm |
| Suurennussuhde | 1x |
| Linssirakenne | 7 elementtiä, 6 ryhmää |
| Himmennin | 7 |
| Suotimen halkaisija | 55 mm |
| Tarkennusmoottori | Ruuvitarkenteinen |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 72 x 60 mm |
| Paino | 295 g |
| Takuu | 24 kk |



