Sony SAL 50mm f/1.4 -objektiivi
399,00 €
SKU
44SAL50F14
Sony SAL 50mm f/1.4 on erittäin valovoimainen kiinteän polttovälin objektiivi, joka soveltuu hyvin muoto- ja yleiskuvaamiseen. Hyvän valovoiman ansiosta objektiivi sopii hyvin sisätiloissa kuvaamiseen ilman erillistä salamavaloa.
Kuvan tarkkuus on erittäin hyvä koko kuva-alalla ja heijastumat ovat vähäisiä. Pyöreän aukon ansiosta kuviin saadaan tyylikäs sumennustehoste syväterävyyskuvissa.
| Objektiivityyppi | Normaali |
|---|---|
| Objektiivikiinnitys | Sony/Minolta A |
| Katselukulma | 47° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/1.4 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 45 cm |
| Suurennussuhde | 0.15x |
| Linssirakenne | 7 elementtiä, 6 ryhmää |
| Himmennin | 7 |
| Suotimen halkaisija | 55 mm |
| Tarkennusmoottori | Ruuvitarkenteinen |
| Myyntipaketin Sisältö | Objektiivi, vastavalosuoja, etu- ja takasuoja. |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 66 x 43 mm |
| Paino | 222 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |



