Sony SAL 35mm f/1.4G -objektiivi
1 649,00 €
SKU
44SAL35F14G
Sony SAL 35mm f/1.4G on erittäin valovoimainen kiinteän polttovälin objektiivi, joka soveltuu hyvin henkilö-, muoto- ja arkkitehtuurikuvaamiseen. Hyvän valovoiman ansiosta sopii myös sisätiloissa kuvaamiseen ilman erillistä salamavaloa.
Tarkennuksen pitopainikkeella pidät tarkennuksen aina oikeassa kohdassa.
| Objektiivityyppi | Laajakulma |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony/Minolta A |
| Katselukulma | 63° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/1.4 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 30 cm |
| Suurennussuhde | 0.2x |
| Linssirakenne | 10/8 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 55 mm |
| Tarkennusmoottori | Ruuvitarkenteinen |
| Myyntipaketin Sisältö | Objektiivi, vastavalosuoja, laukku, etu- ja takasuoja. |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 69 x 76 mm |
| Paino | 510 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |



