Sony SAL 16mm f/2.8 Fisheye -objektiivi
899,00 €
SKU
44SAL16F28AE
Sony SAL 16mm f/2.8 Fisheye -objektiivi
- Taltioi dynaamisia ja jännittäviä kuvia, joissa on kaareva vääristymä, korostettu perspektiivi ja erinomainen syväterävyys
- 180° kuvakulma 35 mm:n koossa (110° APS-C-muodossa). Tarkennusetäisyys 20 cm - ääretön
- Valittavissa neljä sisäistä suodinta
| Objektiivityyppi | Kalansilmä |
|---|---|
| Objektiivikiinnitys | Sony/Minolta A |
| Katselukulma | 180° APS-C 110° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 20 cm |
| Suurennussuhde | 0.15x |
| Linssirakenne | 11 elementtiä, 8 ryhmää |
| Himmennin | 7 |
| Tarkennusmoottori | Ruuvitarkenteinen |
| Myyntipaketin Sisältö | Objektiivi, etu- ja takasuoja. |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 75 x 65 mm |
| Paino | 400 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |


