SmallRig 5803 Screen Protector (Fuji X100VI/V, X-E4, X-T4, X-T5, Ricoh GR IV)

10,00 €
Varastossa
SKU
229135656

SmallRig 5803 -näytönsuoja on karkaistusta lasista valmistettu suojakalvo, joka on suunniteltu suojaamaan kameran LCD-näyttöä naarmuilta, kolhuilta ja epäpuhtauksilta. Vain 0,3 mm paksuus takaa, että näytön kosketusherkkyys säilyy ennallaan, eikä suojan käyttö vaikuta kuvan kirkkauteen tai väritoistoon. Suojalasi on mitoitettu hieman näyttöä pienemmäksi, mikä ehkäisee reunojen nousemista ja pölyn kertymistä lasin alle.

Lasin 2.5D-pyöristetyt reunat tekevät siitä huomaamattoman ja miellyttävän käyttää. Kiinnitys perustuu sähköstaattiseen nano-adsorptioon, jonka ansiosta suojalasi kiinnittyy tiukasti ilman erillistä liima-ainetta. Tämä menetelmä helpottaa asennusta ja ehkäisee häiritsevien ilmakuplien syntymistä näytön ja suojan väliin. Pakkaus sisältää kolme suojalasia sekä tarvittavat puhdistusvälineet onnistunutta asennusta varten.

Suojalasi on yhteensopiva useiden Fujifilm-mallien, kuten X100VI, X100V, X-E4, X-T4 ja X-T5, sekä Ricoh GR IV -kameran kanssa. Lasi on käsitelty vettä ja öljyä hylkivällä pinnoitteella, joka vähentää sormenjälkien ja rasvan tarttumista pintaan, pitäen näkymän selkeänä myös intensiivisen käytön aikana.

Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Valmistettu kestävästä karkaistusta lasista (IK03-iskunkestävyysluokitus)
  • Vain 0,3 mm paksuus säilyttää tarkan kosketustuntuman
  • 2.5D pyöristetyt reunat parantavat istuvuutta ja käyttömukavuutta
  • Sähköstaattinen kiinnitys mahdollistaa asennuksen ilman ilmakuplia
  • Hylkii sormenjälkiä, vettä ja pölyä
  • Yhteensopivuus: Fujifilm X100VI, X100V, X-E4, X-T4, X-T5 ja Ricoh GR IV
Lisätietoja
Takuu24 kk