Leica Summicron-SL 35mm f/2 ASPH. -objektiivi, Leica L
Leica Summicron-SL 35mm f/2 ASPH. -objektiivi tarjoaa valokuvaajille huikean yhdistelmän kuvanlaatua, nopeutta ja monipuolisuutta. Tämä leveäkulmaobjektiivi on ihanteellinen valinta maisema-, katukuvaus- ja reportaasivalokuvaukseen sekä lähikuviin. Sen klassinen 35 mm:n polttoväli avaa lukuisia kuvausmahdollisuuksia, ja moderni optinen suunnittelu yhdistää poikkeuksellisen kuvanlaadun kompaktissa ja kevyessä rungossa.
Summicron-SL 35mm f/2 ASPH.:n nopea ja hiljainen tarkennus tekee siitä erinomaisen työkalun myös korkeatasoiseen videokuvaukseen. Kestävällä magnesiumista ja alumiinista valmistetulla täysmetallirungolla sekä Aqua-Dura®-pinnoitteella varustettuna objektiivi kestää erinomaisesti pölyä ja roiskevettä. Kameraan kiinnityksen mahdollistavan Leica L -bajonetin ansiosta tämä objektiivi istuu täydellisesti Leica SL2- ja SL2-S-kameroihin.
Keskeiset ominaisuudet:- Nopea ja hiljainen automaattitarkennus videokuvaukseen
- Kestävä ja kevyt magnesium-alumiinirakenne
- Hydrophobe Aqua-Dura® -pinnoite suojaa linssin ulkopinnoilta
- Laaja käyttöalue 0,24 m:stä äärettömään
- Monipuolinen 35 mm:n polttoväli, sopii hyvin matkailuun ja katukuvaukseen
Kokoonsa nähden ainutlaatuisen laadukas Leica Summicron-SL 35mm f/2 ASPH. on täydellinen kumppani joka päivälle, antaen sinulle mahdollisuuden vangita hetket tavalla, joka on todellista Leican perinnettä.
| Objektiivityyppi | Laajakulma |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Leica L |
| Katselukulma | 63° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 24 cm |
| Linssirakenne | 11/9 |
| Suotimen halkaisija | 67 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 74,5 x 83 mm |
| Paino | 370 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 12 kk |

