Fujifilm X-E1 -järjestelmäkamera, hopea (runko)
539,00 €
Loppu varastosta
SKU
15FFXXE1SEE
X-E1 on varustettu suurella APS-C koon X-Trans CMOS kennolla. Fujinon objektiivien kanssa
kuvanlaatu on erittäin tarkka ja ammattitasoinen.
2.36 miljoonan pisteen elektronisella OLED -etsimellä kuvaaminen on helppoa ja yksityiskohdat
erottuvat selkeästi.
Kamera on tyylikkään retrosti muotoiltu ja pitää sisällään samat ominaisuudet kuin suuremmatkin
järjestelmäkamerat.
| Kennotyyppi | APS-C, CMOS |
|---|---|
| Megapikseliä | 16 |
| Prosessori | EXR Pro |
| ISO-herkkyysalue | 200-6400 (100-25600) |
| Tallennusmuoto | JPEG, RAW |
| Videoformaatti | H.264 |
| Videotaajuus | 1920 x 1080p: 24 fps 1280 x 720p: 24 fps |
| Kuvasuhde | 1:1, 16:9, 3:2 |
| Mikrofoni | Sisäänrakennettu stereomikrofoni |
| Etsin | Elektroninen |
| Etsimen peitto | 100% |
| Etsimen resoluutio | 2.36 MP |
| Näyttö | Kiinteä, 2.8" |
| Kuvausohjelmat | Automaattinen, Suljinajan esivalinta, Aukon esivalinta, Manuaali |
| Valotuksen korjaus | +/-2 EV (1/3 EV) |
| Suljinaika max. | 30 s |
| Suljinaika min. | 1/4000 s |
| Itselaukaisin | 2 s, 10 s |
| Sarjakuvausnopeus | 6 kuvaa/s |
| Polttovälikerroin | 1.5x |
| Objektiivikiinnitys | Fujifilm X |
| Sääsuojaus | Ei |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Liitännät | USB 2.0, HDMImini |
| Akku | NP-W126 |
| Mitat | 129 x 75 x 38 mm |
| Paino | 350 g |
| Väri | Hopea |





