Canon EF 14mm f/2.8 L II USM -objektiivi
2 377,00 €
Varastossa
SKU
132045B005
Canon EF 14/2.8 L II USM -objektiivi on erittäin valivoimainen kiinteän polttovälin laajakulmaobjektiivi.
Objektiivi sopii Canonin täyden koon kennon sekä APS-C -kennon järjestelmäkameroihin.
L-sarjan laadukas sääsuojattu objektiivi, josta löytyy nopea ja lähes äänetön USM-tarkennusmoottori.
| Objektiivityyppi | Laajakulma |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon EF |
| Katselukulma | 114° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 20 cm |
| Suurennussuhde | 0.15x |
| Linssirakenne | 14/11 |
| Himmennin | 6 |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Tarkennusmoottori | Ultraäänimoottori |
| Myyntipaketin Sisältö | Objektiivi, etu- ja takasuoja, laukku. |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 80 x 94 mm |
| Paino | 645 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |




