26325 ELINCHROM Hooded Diffuser 50x130cm (for 16181)

68,00 €
Varastossa
SKU
15E32E26325

Elinchromin E26325 Hooded Diffuser 50x130 cm on suunniteltu erityisesti valokuvaajille, jotka haluavat parantaa valon hallintaa studiossa. Tämä lisätarvike sopii täydellisesti Rotalux 50x130 cm softboxille, ja se tarjoaa monipuolisuutta valon muokkaukseen.

Hupullisen diffuusorin syvennetty etuosa antaa kuvaajalle entistä suuremman kontrollin valon suuntaukseen. Tämä mahdollistaa tarkemman ja nopeamman valon ja varjon rajauksen verrattuna perinteiseen diffuusorikankaaseen. Tämän ansiosta voit helposti luoda vaikuttavia valaistustehosteita henkilökuvauksessa, kun haluat hallita valon pehmeyttä ja suuntaa.

Kohokohdat:
  • Syvennetyn etuosan ansiosta tarkka valon hallinta
  • Nopea siirtyminen valosta varjoon luo dramaattisen vaikutelman
  • Ihanteellinen henkilökuvaukseen ja valon muokkaukseen studiossa

Tämä Hooded Diffuser on erinomainen työkalu valokuvaajille, jotka arvostavat valaistuksen luovaa hallintaa ja haluavat nostaa studiokuvauksensa uudelle tasolle.