Sony VG-C3EM Vertical Grip for A9, A7 III, A7R III
Sony Summer Cashback -kampanja 1.4.-31.7.2025
Ostaessasi kampanjaan kuuluvan tuotteen saat jopa 300 euroa rahaa takaisin rekisteröityäsi ostoksen Sonyn kampanjasivuilla.
Kaikki kampanjaan kuuluvat tuotteet löydät TÄÄLTÄ>>
Tarkemmat tiedot kampanjasta ja rekisteröinnistä: sony.fi/cashback/summer
Sony VG-C3EM Vertical Grip on suunniteltu erityisesti Sony A9, A7 III ja A7R III -kameroille tarjoamaan ammattilaisille entistä parempaa hallintaa ja pidempää kuvausaikaa. Tämä akkukahva mahdollistaa ergonomisen ja vakaamman otteen kuvaamiseen sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä on erityisen hyödyllistä pidempikestoisissa kuvauksissa ja vaativissa olosuhteissa.
VG-C3EM:n avulla voit käyttää kahta NP-FZ100 -akkua samanaikaisesti, mikä lähes kaksinkertaistaa kamerasi käyttöajan ilman akkujen välitöntä lataustarvetta. Voit ladata akut vaivattomasti suoraan kameran USB-liitännän kautta, kun akkukahva on kytkettynä.
Ominaisuudet:- Lähes kaksinkertainen akunkesto kahden akun käytöllä
- Monipuoliset hallintalaitteet pysty- ja vaakakuvaukseen, mukaan lukien LOCK, sormenjälkitunnistus ja joystick
- Sääsuojattu rakenne, joka vastaa Sony A9 -kameran suojausta
- Kestävä magnesiumseos, joka takaa keveyden ja luotettavuuden
Sony VG-C3EM on ihanteellinen kumppani niin ammattilaisille kuin vaativille harrastajille, jotka etsivät lisävarustetta kameransa monipuolisuuden ja käyttöajan parantamiseksi. Sen avulla kuvaat pidempään vaivattomasti ja varmistat, että jokainen tärkeä hetki tallentuu täydellisesti.
Mitat | 126.9 x 107.9 x 61.8 mm |
---|---|
Paino | 272 g |