Hahnemuehle William Turner Paperi 190gsm A2 / 25
Hahnemuehle William Turner Paperi 190gsm A2 / 25 on täydellinen valinta, kun tavoitteena on luoda vaikuttavia FineArt-tulosteita. Tämä korkealaatuinen paperi on valmistettu 100% puuvillakuiduista, mikä tarjoaa luonnonmukaista tuntumaa ja ainutlaatuisen huovarakenne. Tämän paperin matta pinta tuo esille uskomattomat yksityiskohdat ja kontrastit, ja se sopii täydellisesti vaativaan taidejäljentämiseen.
William Turner -paperin erityispiirteenä on sen upea tuntuma, joka muistuttaa perinteistä vesiväripaperia, luoden syvyyttä ja kolmiulotteisuuden vaikutelman. Tämä tekee siitä ihanteellisen valinnan taiteilijoille ja valokuvaajille, jotka haluavat painottaa teostensa esteettisiä elementtejä ja elävyyttä.
Ominaispiirteet:- 100% puuvillakuiduista valmistettu – Antaa luonnollisen ja kestävän rakenteen
- Matta pinta – Tuottaa erinomaisia värintoistoja ja tarkkoja yksityiskohtia
- Vesiväripaperia muistuttava rakenne – Luotaessa syvyyttä ja autenttista tuntumaa
- Ei optisia kirkasteita – Takaa puhtaan ja luonnollisen valkoisuuden ilman keinotekoisia lisäaineita
- Hapoton ja ligniinitön – Täyttää tiukat ikääntymisenkestävyyden vaatimukset
- Yhteensopivuus pigmentti- ja väriainepohjaisten mustesuihkujärjestelmien kanssa
Hahnemuehle William Turner Paperi on erinomainen valinta, jos haluat tuoda taiteellisiin projekteihisi lisää syvyyttä ja laatua. Tämä paperi on täydellinen kumppani valokuvien muuttamiseen taideteoksiksi, jotka kestävät aikaa ja säilyttävät esteettisen arvonsa vuosikymmenten ajan.
| Paperikoko | A2 |
|---|---|
| Arkkimäärä | 25 kpl |
| Paperityyppi | Matta |
| Grammapaino (g/m2) | 190g/m2 |




