Godox AK-R22 Silicone Softbox (AD100Pro, AD200Pro, V1)

29,00 €
Varastossa
SKU
1000D215031

Godox AK-R22 on joustavasta silikonista valmistettu diffuusori, joka on suunniteltu erityisesti pyöreäpäisille salamalaitteille. Se hajauttaa salaman kovan ja suoran valon tehokkaasti, luoden pehmeän ja tasaisen valaisun. Tämä tekee siitä erinomaisen lisävarusteen erityisesti muotokuvaukseen ja tapahtumakuvaamiseen, joissa halutaan välttää jyrkkiä varjoja ja saavuttaa luonnollisempi lopputulos.

Valonmuokkaimen innovatiivinen, kokoontaitettava rakenne mahdollistaa valon luonteen säätämisen kolmeen eri muotoon. Täysin avattuna pehmennin valaisee laajasti 360 asteen säteellä, kun taas osittain tai kokonaan kasaan painettuna valokeila on suunnatumpi ja kontrastisempi. Kestävä silikonimateriaali sietää hyvin käyttöä ja iskuja, ja litteäksi taiteltuna se vie vain vähän tilaa kameralaukussa.

Hajautin kiinnittyy salamaan helposti ja varmasti kitkan avulla ilman erillisiä lukitusmekanismeja. Se on suoraan yhteensopiva Godox V1- ja AD100Pro -sarjan salamoiden kanssa. Käyttö AD200- tai AD200Pro-salamoiden kanssa on mahdollista erikseen ostettavan H200R-adapterin avulla, ja muiden salamalaitteiden kanssa erikseen ostettavan S-R1-adapterin avulla.

Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Hajauttaa salaman valon pehmeäksi ja tasaiseksi
  • Kolmeen eri asentoon säätyvä kokoontaitettava rakenne
  • Valmistettu kestävästä ja kevyestä silikonikumista
  • Helppo ja nopea kitkakiinnitys ilman adaptereita
  • Kevyt 106 gramman paino ei rasita salaman niveltä
  • Halkaisija noin 12,4 cm
  • Suora yhteensopivuus Godox V1, V1Pro ja AD100Pro -malleihin
  • Yhteensopiva AD200/AD200Pro-mallien kanssa erikseen ostettavan H200R-adapterin avulla
Lisätietoja
Takuu24 kk