Wimberley AP-503 -jalustajalka (Nikkor Z 600mm f/6.3 VR S)

99,00 €
Varastossa
SKU
1000D273591

Wimberley AP-503 -jalustajalka on täydellinen kumppani Nikkor Z 600mm f/6.3 VR S -objektiiville. Tämä huolella suunniteltu varaosa parantaa objektiivin käyttäjäkokemusta, mahdollistaen vaivattoman ja vakaan kiinnityksen Arca-Swiss tyyliseen pikakiinnityspäähän. Sinun ei enää tarvitse huolehtia erillisistä pikalevyistä, sillä tämä jalustajalka toimii itsenäisenä kiinnitysratkaisuna.

Alumiinista valmistettu ja tarkkuustyöstetty Wimberley AP-503 -jalustajalka tarjoaa matalamman profiilin kuin tehtaan alkuperäinen jalka, mikä auttaa alentamaan painopistettä ja parantamaan tasapainoa kuvaustilanteessa. Sen suunnittelussa on hyödynnetty edistyksellisiä analyysejä, mikä optimoi painon ja jäykkyyden suhdetta, tuoden esiin erinomaisen tukirakenteen ilman kompromisseja.

Ominaisuudet:
  • Arca-Swiss yhteensopiva kiinnitysjärjestelmä
  • Matalampi profiili mahdollistaa paremman tasapainon ja alemman painopisteen
  • Korkea tarkkuus ja tukevuus takaavat vakaat kuvausolosuhteet
  • 1/4" ja 3/8" naaraskierteet tarjoavat lisäyhteensopivuutta eri jalustajärjestelmien kanssa

Kokonaisuudessaan Wimberley AP-503 -jalustajalka tuo esiin yksinkertaisen ja tehokkaan ratkaisun luonnon ja toiminta-aiheiden kuvaukseen Nikkor Z 600mm f/6.3 VR S -objektiivin kanssa. Tämä innovatiivinen ja käyttäjäystävällinen jalka tarjoaa maksimaalista tukea ja tasapainoa, mikä tekee siitä erittäin haluttavan lisäosan ammattilaisvalokuvaajille.

Lisätietoja
VäriMusta
Takuu12 kk