Nikon D750 -järjestelmäkamera, runko
Nikon D750 -järjestelmäkamera on varustettu 24,3 megapikselin CMOS -kuvakennolla sekä EXPEED 4 -kuvaprosessorilla.
D750 on sääsuojattu ja kevyt FX -koon kennolla varustettu kamera, jossa on kääntyvä näyttö, WiFi ja kaksi SD-muistikorttipaikkaa.
Loistavan kuvanlaadun takaa tehokkaat ja monipuoliset ominaisuudet sekä erittäin nopea ja ammattitasoinen automaattitarkennusjärjestelmä.
Laaja 50-51200 ISO-herkkyys, 51 tarkennuspistettä sekä entistäkin parempi Full HD -videokuvaus 60 kuvan sekuntinopeudella ja vähäisellä kohinalla.
Ett kraftpaket, fullpackat med professionell bildteknik, i ett kompakt format som inte stoppar för något.
Den nya sensorn i FX-format ger en bildkvalitet som kommer att få dig att häpna, med klarare resultat än någonsin vid höga ISO-tal. Med otroligt känslig AF-prestanda, serietagning på upp till 6,5 bps och filminspelning i full HD-kvalitet vid 1 080/60p kombinerat med en stabil vinklingsbar monitor har du total uttrycksfrihet. Och med inbyggd Wi-Fi blir det enkelt att dela med sig av de imponerande fotona på ett ögonblick.
| Videokuva | 1280 x 720: 50fps, 1280 x 720: 60fps, 1920 x 1080: 24fps, 1920 x 1080: 25fps, 1920 x 1080: 30fps, 1920 x 1080: 50fps, 1920 x 1080: 60fps |
|---|---|
| Kennotyyppi | 35mm Full Frame, CMOS |
| Megapikseliä | 24,3 |
| Prosessori | Expeed 4 |
| ISO-herkkyysalue | 50-51200 |
| Tallennusmuoto | JPEG, RAW |
| Videoformaatti | MPEG-4, H.264 |
| Kuvasuhde | 3:2 |
| Mikrofoni | Sisäänrakennettu stereomikrofoni |
| Etsin | Optinen |
| Etsimen peitto | 100% |
| Näyttö | Kääntyvä, 3.2", 1 229 000 pistettä |
| Tarkennuspisteitä | 51 pistettä |
| Tarkennustapa | Ennakoiva tarkennus, Itselaukaisu, Seuraava tarkennus, Kertatarkennus, Jatkuva tarkennus, Jatkuva kuvaus automaattitarkennuksella, Kasvojentunnistus |
| Kuvausohjelmat | Automaattinen, Suljinajan esivalinta, Aukon esivalinta, Manuaali |
| Valotuksen korjaus | +/-5 EV (1/3 EV) |
| Suljinaika max. | 30 s |
| Suljinaika min. | 1/4000 s |
| Itselaukaisin | 2 s, 5 s, 10 s, 20 s |
| Sarjakuvausnopeus | 6,5 kuvaa/s |
| Objektiivikiinnitys | Nikon FX |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| WiFi | Kyllä |
| GPS | Yhteensopivan mobiililaitteen kautta |
| Liitännät | HDMImini, USB 3.0 |
| Akku | EN-EL15 / EN-EL15a / EN-EL15b |
| Myyntipaketin Sisältö | D750 -kamera, EN-EL15 akku, laturi, kaulahihna, runkotulppa, etsimen silmäsuoja DK-21, DK-5, USB-kaapeli, ViewNX2 -ohjelmisto |
| Mitat | 141 x 113 x 78 mm |
| Paino | 750 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 12 kk |


